środa, 16 stycznia 2013

Połonina Wetlińska - Zima 2013


Zacznijmy od tego,  że Połonina Wetlińska nie leży w ogródku Gęsiego Zakrętu i trzeba tam dojechać, to fakt. Od dawna słyszę,  że w życiu nie jest najważniejszy cel,  lecz droga prowadząca do niego. Więc droga jest i to nie byle jaka. Dojazd zajmuje około 30-40 min, ale jeżeli jedziesz tą drogą pierwszy raz na pewno potrwa to dłużej, chyba że nie lubisz robić zdjęć, a piękne widoki to hotelowy basen. Będą tacy, dla których dojazd to strata czasu i pewnie wolą kwatery w Wetlinie czy Cisnej, spoko. Dla mnie Bieszczady nie kończą i nie zaczynają się w tych dwóch miejscowościach, a cały temat jest znacznie szerszy (pozdrawiam wszystkich Bieszczadzkich ortodoksów;) ale wiadomo, punkt widzenia zależy od.....blablabla . Ja kocham jeździć po bieszczadzkich winklach i część wyprawy to droga! Jestem zwolennikiem teorii, że żeby poznać dany region trzeba go zjeździć wszerz i wzdłuż,  i w pionie i w poziomie ...i po przekątnych  też. Popatrzcie na fotki. Zima to nie tylko narty. Można sobie strzelić taką wycieczkę, przy minimum zdrowego rozsądku to bardzo bezpieczne dla każdego. Oczywiście, że trzeba mieć szczęście, bo najpierw musi spaść śnieg, potem to się musi rozpogodzić, a to wszystko akurat w czasie Waszego urlopu,  ale czasem szczęściu trzeba pomóc i trzeba TU PRZYBYĆ :).

PS.
Ostatnie zdjęcie jest z zeszłego roku,  kiedy zdobyliśmy szczyt razem z Amelią (lat7),  to tak jakby ktoś stwierdził że nie da rady ;)


Ruszamy :)

Lutowiska


 
Jeszcze trzy zakręty i lecimy z buta.


10 minut i szczyt.

I widok z Połoniny Wetlińskiej.


Lekko zmrożony San :)


Schronisko na szczycie 2012 r.

2 komentarze:

  1. ...i to niby ten San co wpada do mojej Wisły? prawdziwy toruński piernik ze mnie, co to pojęcia bladego nie ma, że piękne, anielskie widoki, nie tylko w grodzie "Gotyka" można obaczyć;)
    piękne miejsce, piękne zdjęcia i piękna motywacja, żeby następne zimowisko w Gęsim Zakręcie urządzić:)

    OdpowiedzUsuń
  2. ten sam ...San ;) Toruń znamy, znamy i przepiękny jest i zapraszamy do nas :)

    OdpowiedzUsuń