poniedziałek, 3 grudnia 2012

Rosolin

Nie mam zamiaru lansować się na wielkiego przewodnika czy znawcę regionu ale pewnie co jakiś czas będę pokazywał miejsca,  mniej lub bardziej znane w Bieszczadach. 
 Rosolin należy zdecydowanie do tych mniej   popularnych a w niektórych przewodnikach  zabrakło  nawet wzmianki o tym miejscuWszelkie namiary, dane techniczno-taktyczne itp. można oczywiście znaleźć w internecie. Wikipedia powiedziała:
"Rosolin – nieistniejąca obecnie wieś w Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim, w gminie Czarna. We wsi istniała drewniana cerkiew pw. św. Onufrego, zbudowana w 1750. Jako przykład bojkowskiej architektury sakralnej została przeniesiona do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku."
 Po samej wsi praktycznie nie ma śladu, chyba że wypatrzycie kilka owocowych drzew, "atrakcją" jest natomiast przepiękna ogromna skała w której potok  Czarny wydrążył małą 'jaskinię'. Myślę że jest to miejsce dla osób które szukają w Bieszczadach "smaczków",  hmm......powiedzmy niekomercyjnych. Może jest to miejsce dla tych co już widzieli Połoniny/Soliny ;)
Zabierzcie ze sobą kiełbache (w jaskini jest miejsce na ognisko) i cieszcie się chwilą ;)
Reszta na fotach ......


 peace !
                                           
 

                                                                                                 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz